Škola obchodníka
45. díl S dobrou obranou se lépe útočí – ETF vs. Futures
V této části seriálu si budeme povídat o zásadách, které by nás měli ochránit od velkých ztrát a tak nám dát možnost získat dostatek času peníze na burze vydělat. Velké množství traderů totiž přijde na burze o peníze dříve, než se na ni stačí rozkoukat a nabýt dostatek zkušeností k tomu, aby mohli konsistentně vydělávat.
Převeďme si předchozí odstavec na pro mnohé z nás oblíbený sport – fotbal. Není tomu tak dávno, co si mnozí fanoušci anglického fotbalu stěžovali, že zápasy začínají být nudné, protože některé kluby, jako například Chelsea, hrají na nulu s totálně uzavřenou obranou a pouze čekají na chybu soupeře, aby mohli dát gól. Ano, občas je to opravdu nuda se dívat na bezgólový fotbal, kdy si hráči koupou víceméně na prostředku bez větších akcí. Nicméně tato taktika se ukázala jako velmi účinná, protože jednoduše když nedostáváte góly, tak se dříve nebo později naskytne příležitost, kdy soupeř udělá chybu, a vy se dostáváte do vedení.
V tradingu je to velmi podobné. 80% obchodníků přichází o peníze dříve, než se mohou něco naučit. A pokud už se něco stihnou naučit, tak často dostanou takovou sérii ztrát (gólů), že už je jejich zápas stejně téměř prohraný. Proto je maximálně důležité obchodovat tak, aby i naše největší chyby ať z nezkušenosti nebo abnormalit na trhu nám nezpůsobily fatální důsledky na účtu.
I proto jsme se rozhodli primárně se soustředit na ETF, i když nám strategie na portálu (http://www.czechwealth.cz/trading-strategie/) skvěle šlapou na futures. Pojďme si shrnout několik důvodů k tomuto rozhodnutí:
• Pokud obchodujeme ETF, jsme schopni diverzifikovat více metod a tím mít obranu mnohem propracovanější než u portálových futures konceptů.
• Každá chyba na futures může mít dalekosáhlé důsledky, na ETF tyto dopady nejsou tak markantní.
• ETF můžeme skvěle řídit riziko změnou počtu kusů, kolik koupíme. U futures tuto možnost nemáme, protože už pouze jedním kontraktem kontrolujeme velké množství podkladového aktiva.
• Na obchodování ETF dle rizikových obchodů potřebujeme daleko menší kapitál než na futures (nepočítáme margin podmínky, ale riziko!!) Protože v přepočtu ke správnému riziku na portál koncepty je potřeba kolem 50.000 USD.
• A v neposlední řadě prvotní náklady jsou na ETF daleko nižší než u portálových konceptů (pro práci s portálovými strategiemi potřebujeme Trade Navigator s daty).
Více informací o našich obchodech dle Trading Strategií na ETF můžete najít na adrese: http://www.czechwealth.cz/etf-trading-strategie/
Ing. Roman Dvořák a Ludvík Turek, M.A.A.
www.czechwealth.cz
Ostatní články seriálu - Škola obchodníka
Příbuzné stránky
- Filecoin [Futures] - FIL/Filecoin [Futures] kurz
- S dobrou obranou se lépe útočí – ETF vs. Futures
- S dobrou obranou se lépe útočí – ETF vs. Futures - Škola obchodníka
- Bitcoinové futures chystá také Nasdaq. Možná budou i ETF, futures vytvářejí potřebnou regulaci
- US futures dne 16.2.2011: pozitivní indikace futures vs. makrodata
- Mad Meerkat ETF - aktuální a historické ceny kryptoměny Mad Meerkat ETF, graf vývoje ceny kryptoměny Mad Meerkat ETF - 2 dny - měna USD
- Volná místa Dobrá, Obrana a ochrana - Volná pracovní místa Dobrá
- Digitex Futures - aktuální a historické ceny kryptoměny Digitex Futures, graf vývoje ceny kryptoměny Digitex Futures - 2 dny - měna USD