Davidové bodovali, Boston ale po mizerné třetině padl v nájezdech

Hokejisté Boston Bruins i přes bodový příspěvek Davida Pastrňáka a Krejčího prohráli v nájezdech 4:5. Velmi smolně dopadlo také utkání pro Pavla Francouze, ten v bráně Colorada vydržel jen třicet vteřin.

Pastrňák svým 16. gólem v sezoně rozjel kanonádu Bruins, po která vedl domácí Boston i díky dvěma bodům Krejčího už 4:0, pak však přišel totální zkrat a hosté z Floridy ve třetí třetině dokázali zápas srovnat na 4:4. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých o vítězství Panterů rozhodl Mike Hoffman.

V duelu Colorada s Winnipegem vydržel brankář Francouz v brankovišti pouze půl minuty, pak se totiž srazil v brankovišti s domácím útočníkem Markem Scheifelem a z utkání musel odstoupit, jeho kolega Adam Werner pak Lavinám vychytal výhru 4:0 proti Jets a připsal si svoji první nulu.

Češi bodovali také v zápasu Rangers proti Pittsburghu. Domácí vedli po gólech Kaaka a Foxe po první třetině už 2:0, asistenci u druhého gólu zaznamenal Filip Chytil, hosté však i zásluhou gólové přihrávky Dominika Simona srovnali na 2:2 a zápas šel do prodloužení, ve kterém domácí Jezdci nakonec zvítězili díky druhému gólovému příspěvku finského talenta Kaapa Kakka.

V duelu Anaheimu s Detroitem se také prodlužovalo. Domácí šli do vedení 2:0 během první minuty druhé třetiny, na dvou rychlých gólech si zapsal asistenci Ondřej Kaše, hosté však snížili zásluhou přesné trefy Filipa Hronka, který si připsal svůj čtvrtý gól v sezoně. Nicméně do konce druhé třetiny padly ještě branky na obou stranách, na třetím gólu Kačerů se podílel další úspěšnou přihrávkou Kaše. Detroit však v závěru utkání srovnal na 3:3 a v prodloužení pak dokonal obrat, když se trefil obránce Dennis Cholowski.

V zápasu San Jose s Edmontonem se na kanonádě Žraloků podílel jedním gólem Tomáš Hertl a asistencí Radim Šimek. Domácí nakonec zvítězili 6:3. Za hosty si však dva body za gól a přihrávku zapsal německý forvard Leon Draisaitl, který si tak upevnil první místo v kanadském bodování NHL, na Pastrňáka má už náskok pěti bodů.