Tisková konference po jednání vlády, 12. října 2020

Jana Adamcová, tisková mluvčí vlády: Dobrý večer, vítejte na tiskové konferenci po jednání vlády. O úvodní slovo bych chtěla požádat pana premiéra Andreje Babiše.

Andrej Babiš, předseda vlády: Dobrý večer, dámy a pánové, my se moc omlouváme za zpoždění, ale věřte mi, že dnešní rozhodování naší vlády bylo velice složité. A my jsme v podstatě od rána diskutovali ta opatření, o kterých jsme rozhodli, a jsme si vědomi toho, že máme jeden pokus. Jeden pokus, který musí být úspěšný. Úspěšný v tom, abychom i tentokrát nárůst epidemie zvládli.

To nejbolestivější opatření, o kterém jsme rozhodli, a samozřejmě ty názory epidemiologického týmu pana ministra Prymuly jsme významně vnímali, je to, že jsme rozhodli o uzavření provozu základních škol na prvním stupni.

Co je důležité a pozitivní, že už dnes víme, kdy tyto školy otevřeme, a to bude 2. listopadu. A samozřejmě jsou tady ještě prázdniny od 26. října jeden týden. Takže vlastně mluvíme o dvou týdnech. A taky jsme rozhodli, domluvili se v rámci koalice, že upravíme ošetřovné, které by mělo zůstat na 60 procentech, ale s minimem 400 korun denně.

Takže na rozdíl od první vlny, kdy jsme v podstatě uzavřeli školy začátkem března a de facto jsme je už ani neotevřeli, tak toto rozhodnutí je samozřejmě, chápeme a všem se omlouváme a prosíme o pochopení všechny zaměstnavatele, že zkrátka je to nutné. Je to nutné, ale zároveň jsme rozhodli, že vytvoříme, tak jako za první vlny, školy k zajištění péče o děti pracovníků integrovaného záchranného systému, a hlavně samozřejmě pro sestřičky a pro lékaře a pro sociální pracovníky.

Takže to je asi to rozhodnutí, které bylo, řekněme, i ve vládě, řekněme, na to byly různé názory, protože jsme si vědomi toho, že to může poškodit i firmy i zaměstnavatele. Ale důležitá zpráva je, že zkrátka už 2. 11. a já jsem se opakovaně ptal pana ministra Prymuly, který potvrdil, že skutečně 2. listopadu v pondělí tento první stupeň základních škol zase otevře.

Co se týče dalších opatření, mám tady kolegy s sebou. Nechci o tom dlouho mluvit. Je predikce v tom, že pokud se nám podaří dostat na reprodukční číslo v průměru za sedm dnů na 0,8, tak bychom se mohli zase vracet k těm provozům, o kterých jsme dnes rozhodli.

To bylo také, řekněme kontroverzní rozhodnutí. Respektive různé názory na to, a to, že uzavřeme provoz restaurací a zůstane tam jen take-away. Všechna tato opatření mají začít s účinností od 14. října od půlnoci, to znamená od středy, a mají de facto platit až, některá platí tedy do 1. listopadu, ale více méně všechna tato opatření budou platná v rámci nouzového stavu, který končí 3. listopadu v úterý.

Takže za mne jsou to ty nejzákladnější věci. My chceme skutečně požádat veřejnost a občany o porozumění. Je to strašně důležité, protože skutečně nechceme tady riskovat scénář á la Izrael nebo Itálie, jak se vlastně stalo na jaře.

Rozhodování bylo samozřejmě složité, ale myslím si, že máme jasnou vizi, jak se vrátit do normálu, a já jsme přesvědčen, že se nám to společně s vámi podaří a že ten vir porazíme tak, jak se nám to povedlo v první vlně. Máme zkušenosti, máme jasné plány, máme jasnou vizi, ale teď je skutečně prioritou, aby naše nemocnice zvládly ten nápor lidí, kteří jsou hospitalizovaní s covidem-19.

Jana Adamcová, tisková mluvčí vlády: Děkuji. První místopředseda a ministr vnitra pan Jan Hamáček.

Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra: Děkuji. Dámy a pánové, hezký večer. I já bych se chtěl omluvit za to, že jsme vás a všechny občany České republiky nechali tak dlouho čekat. Nicméně, jak už řekl pan premiér, to rozhodnutí bylo těžké a klíčové.

My jsme mu věnovali dnešní celý den. My jsme od rána, od Bezpečnostní rady státu přes setkání s opozicí, přes jednání s hejtmany, po diskusi Národní ekonomické rady vlády až po to samotné jednání vlády diskutovali. Diskutovali a hledali jsme to nejlepší řešení pro Českou republiku, které nás vrátí zpátky na koleje, které povedou k záchraně.

My víme, co by se stalo, kdybychom neudělali nic. Kdybychom neudělali nic, tak nám hrozí nekontrolovatelné šíření toho viru a velmi rychlé dosažení těch kritických čísel pro naše zdravotnictví a to si nemůžeme dovolit a děláme všechno pro to, aby se tak nestalo.

Já chci poděkovat všem, kteří se toho dnešního jednání zúčastnili. Ta debata byla velmi věcná. I to jednání s opozicí bylo velmi věcné. Já mám pocit, že si všichni uvědomujeme závažnost a vážnost toho problému. Současně ale jsme přesvědčeni, že vidíme světlo na konci tunelu a že ta řešení, která navrhlo Ministerstvo zdravotnictví, jsou tím nejlepším mixem, jak ten špatný trend zvrátit.

Ale aby to fungovalo, tak musíme a potřebujeme podporu vás všech, všech občanů České republiky, a je třeba ta nařízení dodržovat, jakkoliv se můžou zdát nepříjemná. Může nás to bolet, ale stále ta bolest bude menší než nějaký neřízený proces a scény, které jsme vídali v Itálii nebo v New Yorku.

Tady už přestal čas na nějakou politiku, na debatu o politických bodech a o preferencích. Teď jde o život a o zdraví a já jsem rád, že to všichni chápeme stejně, a znovu říkám, měl jsem z toho takový pocit i z jednání s našimi politickými oponenty.

Takže my teď budeme dělat všechno pro to, abychom ta opatření uvedli v život. Chci jasně říci, že Policie České republiky bude kontrolovat dodržování těchto opatření. Ale znovu říkám, základem toho nemůže být represe. Bez dobrovolného podřízení se těm nařízením to nezvládneme a já tímto ještě jednou prosím všechny občany, aby ta nařízení respektovali.

Máme před sebou pár, několik týdnů, kdy se budeme muset uskromnit, budeme se muset omezit. Když to zjednoduším, tak tím nejlepším receptem je jít do práce, pokud musíte, pokud nemáte home office. Z práce, pokud potřebujete, jít si nakoupit a pak zůstat doma.

Říkali jsme to na jaře a na jaře to zafungovalo. Já věřím, že to zafunguje i na podzim. A pevně věřím, že to společně zvládneme a až skončí to nepříjemné období, tak že ta situace bude podstatně lepší a křivky a data budou ukazovat, že se nám ten virus podařilo stlačit a zatlačit.

My jsme pro to připraveni udělat maximum, ale bez podpory veřejnosti to nezvládneme. Děkuji.

Jana Adamcová, tisková mluvčí vlády: Děkuji. Ministr zdravotnictví pan Roman Prymula.

Roman Prymula, ministr zdravotnictví: Dobrý den, vážené dámy, vážení pánové. My jsme dnes stáli skutečně před nelehkou volbou vymyslet, vytitrovat na lékárenských vahách opatření tak, aby byla co nejméně poškozující a zároveň byla dostatečná k tomu, abychom zploštili ten tvar explozivní, který tady máme.

Když se podíváme do reality, tak my máme predikce co do počtu hospitalizovaných a co do počtu těch, kteří budou vyžadovat plicní ventilaci poměrně přesnou na následujících čtrnáct dnů.

Je logické, že tato opatření musela přijít. My jsme nechtěli, abychom používali opatření, která by zmrazila celou zemi do nějaké podoby, tak jak tomu bylo v březnu, a v podstatě ta opatření, která jsme připravili, tak se koncentrují do dvou dominantních oblastí a v těchto oblastech jsou samozřejmě velmi nepříjemná a mají dopad.

Když se zamyslíme, proč jsme tak udělali, tak my vidíme, že narůstající trend v podstatě má parametry některých zemí, kde došlo k tomu, že se zavedla zcela plošná opatření, jako je Izrael, jako je Velká Británie a některé další země.

My toto udělat musíme, protože už nemáme další šanci. My jsme nuceni přijmout opatření taková, která by během dvou, maximálně tří týdnů obrátila ten trend, který tady máme, jinak logicky by došlo k přetečení kapacity nemocnic.

Já na úvod bych chtěl říci tolik, že my jsme dnes diskutovali s řediteli přímo řízených organizací, to znamená všech fakultních nemocnic, jakým způsobem jsme schopni ten systém posílit, a jednoznačně jsme rozhodli, že posílíme kapacitu, která tady byla deklarována, a že ji v podstatě zdvojnásobíme. To proto, abychom byli přichystáni na vlnu, která tady přijde, což samozřejmě je spojeno s diskomfortem, protože musíme provést restrukturalizaci lůžek a musíme kapacitu takto připravit. Já jsem byl ubezpečen všemi řediteli, že tohoto jsou schopni.

Druhý klíčový moment se týká zavření 1. stupně. Nebudu hovořit o technickém detailu, ale chci říci, že to byla asi nejcitlivější diskuse, protože všichni z nás si uvědomují, že to má svoje dopady. My jsme 1. stupeň nechtěli původně zavírat, ale po vyhodnocení všech rizik, kdy dnes dominantní kontakty jsou právě u žáků a studentů s přenosem do rodin, kdy nám narůstá pozitivita u populace ne v té kategorii, která byla dříve nejčastější, 20 až 29 let, ale o kategorii výše, to znamená tady jednoznačně dochází k zavlékání pozitivity do rodin, a i někdy k prarodičům.

To znamená, v tomto slova smyslu bylo to opatření nutné.

Plně si uvědomujeme, že konsekvence tohoto opatření mohou být v tom, že můžeme rizikově ovlivnit personál našich nemocnic, sociálních zařízení, a proto jsme diskutovali dnes, jestli jsme schopni toto pokrýt. S řediteli fakultních nemocnic jsme se dohodli, že tuto dobu jsme schopni překlenout. Překleneme ji tak, že tyto nemocnice vytvoří prostor pro to, aby se mohly postarat o děti svých zaměstnanců, kteří takto budou postiženi, a pan ministr Plaga se zmíní o dalších variantách, které slouží k tomu, abychom kritickou infrastrukturu nepoškodili.

Jinak je třeba říci, že ta opatření, která dnes byla přijata, mají logicky dopad jak do zdravotnictví, tak dopad do ostatní sféry. Když vezmeme to, co jsme schvalovali, a je to čistě zdravotnickým problémem, tak je to otázka schválení pozice našich klinických koordinátorů, kteří mají pravomoc nově, podle zákona 258, aby byli schopni řídit právě kritickou infrastrukturu našich nemocnic a lůžkovou kapacitu.

Je to z toho hlediska, že se blížíme do fáze, kdy tato kapacita bude využívána na sto procent někde a může se stát, že bude nutná redistribuce pacientů i mezi regiony. Proto je nutné, abychom tento proces koordinovali centrálně, abychom ho řídili a abychom měli tyto informace k tomu, aby tento převoz pacientů byl možný.

Další opatření, které bylo přijato, se týká roušek. My jsme v zevním prostoru nenařídili nošení roušek plošně, tak jak nařizuje třeba Slovensko nebo jiné země, které se rozhodly jít touto cestou. My jsme se rozhodli rozšířit povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorech o jedinou věc, a to jsou zastávky městské hromadné dopravy, případné přístřešky nebo podobná zařízení, která souvisí k nástupu pacientů do městské hromadné dopravy.

Ten důvod je jednoduchý: Pokud máme tyto prostředky v městské hromadné dopravě, tak je logické, že na tom nástupišti, kde čeká někdy i stovka lidí, je vhodné se takto chránit tak, abychom se nedostali do problémů.

Další opatření z těch možná jednodušších a čistě zdravotnických je, že jsme zaktivovali naše mediky a studenty profilu zdravotnického, podobně, jak se to stalo i v dalších oblastech z hlediska pedagogických pracovníků a z hlediska pracovníků pro sociální sféru.

Co se týká té medicínské kohorty, tak jsme umožnili použít v podstatě pracovní sílu jako výpomoc do našich nemocnic na různé pozice tak, jak bude potřeba, pro mediky 5. a 4. ročníků. Je to záměrný fakt, kdy jsme diskutovali s děkany lékařských fakult a oni chtěli, abychom mediky 6. ročníků zatím vynechali, protože ti fungovali v tom předcházejícím jarním období, aby měli prostor skončit a složit státní zkoušky. Nicméně i tato kapacita je k dispozici, pokud to bude potřebné. V podstatě se jedná o aktivaci zhruba 2 400 mediků právě toho 4. a 5. ročníku.

Kromě toho aktivujeme další nejvyšší ročníky různých škol, to znamená farmaceuty, zubní lékaře, absolvující ročníky dalších škol, jako je ošetřovatelství a celá řada dalších zdravotnických profesí. To znamená, jsme schopni poměrně výrazně posílit tuto kapacitu i v době, kdy právě mohou některé matky eventuálně zůstat doma, pokud by jim nevyhovovala žádná z těch forem, které jsou připraveny, aby mohly do práce chodit.

Co se týká těch hlavních opatření, tady já bych zmínil ta, která jsou se zásadním dopadem. Zavedli jsme opatření zákazu sdružování osob nad šest. To znamená s těmi klasickými výjimkami, jako je rodina a podobně. Toto opatření platí plošně, to znamená nejen ve vnitřních prostorech, ale i v prostorech zevních.

Jsou tady logicky výjimky, které se týkají různých statutárních orgánů, zasedání různých orgánů státní správy, samosprávy, politických stran, to znamená, toto jsou výjimky, které tady jsou. Jinak toto pravidlo je skutečně plošné.

Další opatření, které bylo přijato a které tady už zmínil pan premiér, se týká restaurací. To je druhý poměrně velký balík, který má samozřejmě velké dopady už ekonomické, ale budou připravovány programy, které vykompenzují ty ztráty, které tady mohou nastat.

Co se týká toho vlastního přístupu, tak v podstatě byl zakázán provoz restaurací s tím, že je umožněno pouze výdejní okénko tak, aby tyto mohly fungovat alespoň v tomto režimu. To výdejní okénko tady je do 20 hodin a v tomto režimu jsme schopni fungovat tak, jak tomu bylo v tom jarním termínu. Tato opatření by měla vést k tomu, že kontakty budou poměrně dramaticky sníženy a že se podaří eliminovat ten nárůst, který tady byl.

Co se týká výjimky z tohoto pravidla, tak ta se týká jediných typů restaurací a to jsou hotelové restaurace, které jsou otevřeny v omezeném režimu pro hotelové hosty a měly by skončit svou provozní dobu vždy ve 20:00 daný den.

To si myslím, že je z těch zcela zásadních opatření vše. Já bych tedy ještě chtěl vyzvat všechny operátory, aby propagovali aplikaci e-Rouška, protože myslíme si, že to je aplikace, kterou v tuto chvíli potřebujeme. Potřebujeme nějakým způsobem být informováni, kde se vyskytuje problém, jestli jsme se setkali, nebo nesetkali s koronavirem, abychom mohli eventuálně potom následně reagovat a eventuálně jít do karantény, pokud tam bude skutečně konkrétní problém.

To znamená, já bych tady na závěr těch opatření, která byla přijata, chtěl říci tolik, že my jsme si plně vědomi, že některá z těch opatření jsou poměrně restriktivní, ale jak už tady odeznělo, budou postupně vracena zpátky.

To, které je bezpodmínečné, to je návrat dětí 1. stupně. Tady ten návrat bude vlastně v pondělí 2. listopadu. Ostatní opatření budou záležet na tom, jakým způsobem se bude vyvíjet naše reprodukční číslo a jakým způsobem se nám podaří srazit počty pozitivních osob.

Tady chci říci, že to není to rozhodující. To je pro nás pouze jakýsi signál, z kterého jsme schopni dopočítat, kolik tady budeme mít pacientů, kolik tady budeme mít hospitalizovaných, a proto jsme schopni,díky tomuto číslu predikovat do budoucna, jaká je potřebná kapacita nemocnic, a jak jsem předeslal, vynasnažíme se zcela, abychom tu kapacitu vytvořili a nestalo se to, že by někteří lidé zůstali bez péče.

Děkuji.

Jana Adamcová, tisková mluvčí vlády: Děkuji a ministr školství, pan Robert Plaga.

Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy: Dobrý večer, dámy a pánové. Nečekal bych, že jako ministr školství, mládeže a tělovýchovy, který samozřejmě dlouhodobě bojuje za prezenční výuku na školách, za udržení vzdělávání v prezenční formě, budu před vámi dnes stát a budu představovat opatření, která zavírají i první stupeň základních škol. A dokonce bych nečekal, že je budu obhajovat. Ale budu je obhajovat.

Viděl jsem predikce růstu epidemie v České republice. Seznámil jsem se s těmi modely a s možnými variantami, jak zasáhnout, aby skutečně nedošlo k té situaci, která by vyústila v katastrofu.

Právě proto jsem v tuto chvíli, nebo stojím před vámi a představím vám opatření v oblasti školství, a to přesto, že jsem si plně vědom úsilí škol, které po několikáté se připravily na novou situaci, naposled na turnusovou výuku, s plným vypětím ředitelů a učitelů škol i nepedagogického personálu se snažili zabezpečit ten turnusový způsob vyučování tak, aby ty školy mohly fungovat v prezenční formě, možná i na hranici sil, a já dnes předstupuji před vás, abych řekl, že od středy to bude jinak.

Po právu mohu být kritizován za to, že to bude už ve středu, že je málo času na přípravu, ale jsem na to připraven. Protože každý den boje proti covidu, tak jak to vypadá, je důležitý. A proto omlouvám se ředitelům škol, omlouvám se rodičům, kteří jsou v neustálé nejistotě, ale je to nutné, je to potřeba a je to potřeba udělat rychle.

Jsem si vědom limitu distančního vzdělávání. Přesto prosím všechny, abychom v těch následujících týdnech to skutečně zvládli právě proto, aby se 1. stupně mohly vrátit 2. 11. do škol. Ale nejenom 1. stupně. Mým cílem jako ministra školství je, aby ta situace byla tak rychle dobrá, abychom se také mohli věnovat studentům závěrečných ročníků středních škol, žákům 9. tříd, které budou čekat přijímací zkoušky, a abychom co nejrychleji dokázali všechny žáky dostat, byť v nějakém režimovém opatření, zpět do škol k nějaké kombinaci prezenční a distanční výuky a v nejlepším případě k prezenční výuce jako takové.

K tomu je nutné, abychom od 14. října od půlnoci omezili provoz vysokých škol s tím, že se zakazuje osobní přítomnost studentů s výjimkou zkoušek, účastní-li se jí v jeden čas více než deset osob. To znamená, zkoušky do deseti osob jsou povoleny, to je jediná výjimka, a tento zákaz se nevztahuje na účast na klinické a praktické výuce a praxi studentů studijních programů všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie a dalších zdravotnických studijních programů a samozřejmě studentů vykonávajících pedagogickou praktickou výuku a praxi v mateřských, základních a středních školách.

Zároveň se zakazuje poskytování ubytování studentům vysokých škol, kteří mají na území České republiky jiné bydliště, v ubytovacích zařízeních vysokých škol, tedy na kolejích, s výjimkou studentů, kterým byla vládou uložena pracovní povinnost, a studentů, kteří se účastní klinické a praktické výuky, o které jsem hovořil. To znamená lékařské, pedagogické obory.

V případě středních škol, které již na distanční výuce jsou, od středy se zakazuje i ta výjimka, kterou jsme vyjednali pro praktické vyučování. Budu se snažit a pevně věřím, že situace se zlepší velmi rychle tak, abychom to praktické vyučování nebo tu praxi mohli zavést zpět, ale v tuto chvíli je nezbytné skutečně omezit sociální kontakty na minimum.

Provoz základních škol, jak už jsem řekl, se omezuje. Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole pro 1. i 2. stupeň. To znamená, středou končí turnusování 2. stupňů a je zamezena osobní přítomnost žáků i 1. stupně. Jedinou výjimkou jsou školy a třídy podle § 16 odst. 9, kde skutečně ten režim je jiný a skutečně je velmi omezující, pokud by tam měla být ta distanční výuka, respektive jsou to menší kolektivy.

Jsem si plně vědom i toho, že na sociálních sítích bude možná terčem, a oprávněným terčem to, že po dvou dnech se vracíme i na základních uměleckých školách ke zrušení výuky jeden na jednoho, ale jsem na to, jak jsem říkal, připraven.

Ke stávajícím zákazům, respektive omezením školních klubů, se přidávají logicky i školní družiny, protože v tuto chvíli budou omezeny i 1. stupně základních škol. Zároveň se zakazuje poskytování ubytování žákům a studentům vyšších odborných škol podle školského zákona, tedy domovy mládeže, internáty, a zakazují se školy v přírodě po toto období.

Co se týká určených škol, během dne se tady objevily informace, že lékařský personál nebude mít kam umisťovat své děti. Již na jaře byl aktivován systém určených škol. To znamená, vláda dnes přijala i usnesení, kterým nařizuje hejtmanům krajů, a s nimi to bylo probráno dnes, určit školy nebo školská zařízení, ve kterých se bude vykonávat nezbytná péče o děti ve věku od tří do deseti let pro zákonné zástupce, kteří jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní police, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, zaměstnanců v sociálních službách a sociálních pracovníků zařazených k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech a sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí.

Tyto školy kraje ví, jak mají určit, budou v kontaktu se zřizovateli těchto škol a jsme s nimi domluveni, že během zítřka určí ty školy, dají nám seznam a budou komunikovat s těmi zřizovateli. To znamená, neměla by být omezena žádným způsobem nejenom péče o děti sestřiček, lékařů, ale i dalšího personálu, o kterém jsem hovořil.

Závěrem tohoto představení těch konkrétních opatření, tak, jak jsem říkal, věřte, že každý den boje proti covidu je důležitý a tato opatření se neříkají ministru školství, mládeže a tělovýchovy lehko. Přesto, pokud celkovým cílem má být omezení sociálních kontaktů, tak bych využil této chvíle k tomu, abych vyzval i ostatní věkové skupiny k tomu, aby ta opatření dodržovaly. Nejenom vyzval, ale i poprosil. Především poprosil.

V podstatě kritizujte nás, dělejte si z nás legraci, dělejte si legraci na sociálních sítích, ale tam ať to skončí. Prosím v ulicích, k zodpovědnosti k těm dětem, které se mají vrátit zpět do školy, ke starším spoluobčanům, ale především zodpovědnost každého vůči svému okolí by se měla projevit v těch následujících týdnech v chování každého z nás. Jenom tak je možné tu epidemii zvládnout, jenom tak se, teď budu mluvit za svůj rezort, mohou děti co nejrychleji vrátit do školy. Ještě jednou vás o to prosím.

Děkuji.


Zařazenoút 13.10.2020 00:10:00
ZdrojVláda
Originálvlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-konference/tiskova-konference-po-jednani-vlady--12--rijna-2020-184...
KategorieTiskové konference
Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.