Ministerstvo zdravotnictví podporuje vzdělávání v oblasti krizové připravenosti zdravotnických zařízení

Připravenost zdravotnického zařízení a jeho personálu čelit mimořádným událostem a krizovým situacím začíná již v připravenosti managementu poskytovatele zdravotních služeb včetně řídícího a výkonného ošetřovatelského personálu. V této souvislosti a na základě zkušeností získaných během pandemie COVID-19 projevilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky zájem zajistit vzdělávání managementu poskytovatelů zdravotních služeb v oblasti krizové připravenosti. V souladu s výše uvedeným byl vypracován certifikovaný kurz Krizová připravenost managementu poskytovatelů zdravotních služeb na mimořádné a krizové situace.

Tento kurz byl připraven Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských zdravotních oborů ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Plzeň. Jeho cílem je poskytnout absolventům vědomosti a praktické dovednosti potřebné pro plnění úkolů zdravotnických zařízení v oblasti krizové připravenosti a chodu zařízení během mimořádných událostí.

Obsah kurzu zahrnuje témata jako krizová připravenost ve zdravotnictví, krizový management, krizová komunikace, právní aspekty, aktivaci pandemického plánu či příprava na mimořádné události z psychologického hlediska. Součástí kurzu jsou také praktické nácviky.

Kurz je určen pro zdravotnické pracovníky dle zákona č. 96/2004 Sb., zákona o nelékařských zdravotnických povoláních. Podmínkou pro zařazení do certifikovaného kurzu je získání odborné způsobilosti v oboru všeobecná sestra, porodní asistentka, dětská sestra, ergoterapeut, radiologický asistent, zdravotní laborant, zdravotně-sociální pracovník, optometrista, ortoptista, asistent ochrany a podpory veřejného zdraví, ortotik – protetik, nutriční terapeut, zubní technik, dentální hygienistka, zdravotnický záchranář, farmaceutický asistent, biomedicínský technik, radiologický technik, adiktolog, psycholog ve zdravotnictví, logoped ve zdravotnictví, fyzioterapeut, radiologický fyzik, odborný pracovník v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků, biomedicínský inženýr a odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví. Celkový rozsah kurzu činí 64 hodin, z toho 48 hodin teoretické výuky a 16 hodin praktické výuky.

Teoretická výuka bude probíhat v prostorách NCO NZO v Brně, zatímco praktická část se uskuteční ve Fakultní nemocnici Plzeň. Kurz je plánován ve dvou částech předběžně v termínu 21. – 23. 10. 2024 a 11. – 13.11. 2024. Přihlášení bude možné na webových stránkách nconzo.cz.


Zařazenopá 14.06.2024 12:06:00
ZdrojMZČR
Originálmzd.gov.cz/ministerstvo-zdravotnictvi-podporuje-vzdelavani-v-oblasti-krizove-pripravenosti-zdravotni...
KategorieOšetřovatelství a nelékařská povolání
AutorLenka Šnajdrová
guidhttps://mzd.gov.cz/?p=203140

Související témata

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

 

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.