Veslaři od Vajgaru zazářili na Mistrovství České republiky ve veslování

Dva prodloužené víkendy za sebou na račickém kanále patřily veslařům z celé republiky. 21.-23. 6. se konalo MČR mladšího a staršího žactva 2024. Nejmladší Vajgaráci si odvezli kompletní sbírku medailí.

Dva tituly mistra ČR, dvě stříbrná umístění a dvakrát bronz. Nejúspěšnějším závodníkem byl Adam Hrádek, který zvítězil jak ve skifu žáků starších, tak ve dvojskifu. Výborně si vedla i starší žákyně Šárka Hořká, která po urputném boji ve finále A obsadila 5. místo. Nemůžeme opomenout ani tři umístění ve finále B a dvě ve finále C.

Jakub Hrádek - 1x žcim 11

Hned za týden tj. 28.-30. 6. 2024 se uskutečnilo MČR dorostu, juniorů a seniorů ve veslování a znovu veslaři od Vajgaru ukázali svou kvalitu a získali řadu cenných kovů. Zlaté medaile, a tudíž titul mistra ČR získaly Anna Drnková ve skifu žen a Simona Pavlíková na čtyřce bez kormidelníka žen, kde startovala ve společenství Olomouce a Bohemians Praha. Tato posádka je ještě v kategorii juniorek a bude nás reprezentovat na MSJ v Kanadě. Dále se velmi dařilo našim juniorkám, které ve složení Dorota Šimůnková, Karolina a Tereza Tůmovy a Tereza Staňková získaly bronzové medaile jak ve čtyřce bez kormidelníka, tak i na osmě juniorek ve společenství z pražským Smíchovem. Dalším reprezentantem, který zamíří do Kanady na MSJ je Jakub Holický, který na juniorské párovce obsadil krásné 3. místo v kategorii mužů a s kolegou z ČVK Praha byl druhý na dvojskifu juniorů. Bohužel pomyslné štěstíčko chybělo některým dorostenkám a juniorům, kteří brali celkem čtyři bramborové medaile, ale je to prostě sport a na podzim může být všechno jinak. Děkujeme všem mladým veslařkám a veslařům za výborné výkony v úmorném vedru a přejeme hodně štěstí do dalších závodů na vodě. Samozřejmě velké díky patří trenérům VK Vajgar.

ZdrojJindřichův Hradec
Origináljh.cz/cs/kultura-a-sport/sport/aktuality-ze-sportu/veslari-od-vajgaru-zazarili-na-mistrovstvi-ceske-...