§ 94 Územní řízení s posouzením vlivů na životní prostředí, § 94a, porovnání znění k 1.1.2017
Stavební zákon č. 183/2006 Sb.
Trvalý odkaz pro ustanovení zobrazené na této stránce k vložení do Vaší stránky:
Trvalý odkaz pro ustanovení zobrazené na této stránce v kontextu okolních ustanovení k vložení do Vaší stránky:
Změna a zrušení územního rozhodnutí
(1) Územní rozhodnutí lze změnit na odůvodněnou žádost oprávněného, jestliže se změnila územně plánovací dokumentace nebo jiné podklady pro územní rozhodnutí nebo podmínky v území, a to tak, že se jeho dosavadní část nahradí novým územním rozhodnutím. Návrh na změnu územního rozhodnutí projedná stavební úřad v rozsahu této změny. Platnost původního územního rozhodnutí není dotčena, pokud není současně výslovně rozhodnuto o změně jeho platnosti podle § 93 odst. 3.
(2) Rozhodnutí o ochranném pásmu lze změnit nebo zrušit i na žádost toho, komu z něj vyplývá povinnost; vyžaduje-li to veřejný zájem, lze rozhodnutí o ochranném pásmu změnit nebo zrušit i z podnětu dotčeného orgánu podle zvláštního právního předpisu. Z rozhodnutí o ochranném pásmu může stavební úřad na žádost toho, komu z něj vyplývá povinnost, povolit časově omezenou výjimku za účelem uskutečnění jednorázové činnosti.
(3) Územní rozhodnutí lze z moci úřední změnit nebo zrušit v řízeni o umístění veřejně prospěšné stavby nebo veřejně prospěšného opatření.
(4) Při změně nebo zrušení územního rozhodnutí anebo při povolení výjimky se použijí ustanovení o územním řízení obdobně.
(5) Dojde-li ke zrušení územního rozhodnutí po povolení stavby, územní rozhodnutí se již nevydává; to neplatí, bylo-li zrušeno územní rozhodnutí pro záměr, pro který bylo vydáno závazné stanovisko k posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.
Územní řízení s posouzením vlivů na životní prostředí
Společné územní a stavební řízení
(1) Podá-li žadatel žádost o vydání společného Příslušným k vedení územního rozhodnutí a stavebního povolení (dále jen "společné rozhodnutí") a připojí společnou dokumentaci, je zahájeno společné územní a stavební řízení (dále jen "společné řízení"). Společná dokumentace musí splňovat požadavky na dokumentaci pro vydání územního rozhodnutí a požadavky s posouzením vlivů na projektovou dokumentaci pro vydání stavebního povolení. Na obsah žádosti o vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení se přiměřeně použijí ustanovení o žádosti o vydání územního rozhodnutí a žádosti o stavební povolení. Pokud povaha věci nebo závazné stanovisko dotčeného orgánu společné řízení vylučuje, rozhodne životní prostředí je obecný stavební úřad o vyloučení povolení stavby ze společného řízení a stavební řízení přeruší do nabytí právní moci územního rozhodnutí podle § 13 odst. 1 písm. c).
(2) K projednání žádosti Žádost o vydání společného územního rozhodnutí stavební úřad nařídí ústní jednání, a je-li to účelné, spojí jej s ohledáním posouzením vlivů na místě; oznámení o konání ústního jednání se doručí nejméně 15 dnů předem. Pro uplatnění závazných stanovisek dotčených orgánů a námitek účastníků společného řízení se použijí § 89 a 114 obdobně. Stavební úřad může upustit od ústního jednání, jsou-li mu dobře známy poměry v území a žádost poskytuje dostatečný podklad životní prostředí pro posouzení záměru. Upustí-li stavební úřad od ústního jednání záměr, stanoví lhůtu který podléhá posuzování vlivů na životní prostředí podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí70), do kdy mohou účastníci řízení uplatnit své námitky a dotčené orgány závazná stanoviska; tato lhůta nesmí být kratší než 15 dnů. Oznámení o zahájení společného řízení a další úkony projedná stavební úřad v řízení se doručují účastníkům řízení a dotčeným orgánům jednotlivě, nejde-li o územním řízení s velkým počtem účastníků; posouzením vlivů na životní prostředí v řízení součinnosti s velkým počtem účastníků se oznámení o zahájení řízení a další úkony v řízení doručují postupem podle § 144 odst. 6 správního řádu.
(3) V případech záměrů příslušným úřadem, pro které bylo vydáno který vydá závazné stanovisko k o posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí, může stavební úřad nařídit k projednání žádosti veřejné ústní jednání a postupuje podle § 87 odst. 2. V případech záměrů umisťovaných (dále jen "příslušný úřad") v území, ve kterém nebyl vydán územní plán, nařídí stavební úřad veřejné ústní jednání vždy. Pro uplatnění závazných stanovisek dotčených orgánů, námitek účastníků společného rámci územního řízení a připomínek veřejnosti se použijí § 89 a 114 obdobně.
(4) Stavební úřad přezkoumá žádost podle § 90 a 111 s posouzením vlivů na životní prostředí; závazné stanovisko je podkladem pro vydání územního rozhodnutí.
(5) Výroková část společného rozhodnutí obsahuje výrok o umístění stavby a výrok o povolení stavby. Výrok o povolení stavby (2) V územním řízení s posouzením vlivů na životní prostředí, které je vykonatelný nabytím právní moci výroku o umístění stavby. Po dni nabytí právní moci výroku o umístění stavby navazujícím řízením, postupuje stavební úřad podle § 92 odst. 4 a po dni nabytí právní moci výroku ustanovení o povolení stavby podle § 115 odst. 3. Doba platnosti společného rozhodnutí je 2 roky za podmínek § 115 odst. 4. Pro prodloužení platnosti společného rozhodnutí se použije § 115 odst. 4 obdobně.
(6) Úkony ve společném navazujícím řízení a společné rozhodnutí doručuje stavební úřad účastníkům řízení a dotčeným orgánům jednotlivě podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, nejde-li o řízení s velkým počtem účastníků nebo není nařízeno veřejné ústní jednání; pokud v řízení s velkým počtem účastníků se úkony ve společném řízení a společné rozhodnutí doručují postupem podle § 144 odst. 6 správního řádu něm není stanoveno jinak.
(7) Obsahové náležitosti žádosti o vydání společného rozhodnutí
70) § 11 odst. 1 písm. a) nebo b) zákona č. 100/2001 Sb., jejích příloh o posuzování vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o posuzování vlivů na životní prostředí), společné dokumentace a obsahové náležitosti společného rozhodnutí stanoví prováděcí právní předpis ve znění pozdějších předpisů.
Zpět na obsah zákona
Přečtěte si také
?