ČEZ opět odložil spuštění 1. bloku JEDU. Má zájem o aktiva německého Vattenfallu
ČEZ opět odložil znovuspuštění prvního bloku jaderné elektrárny Dukovany. Nově by měl být blok uveden do provozu 12. února místo očekávaného 4. února. Připomínáme, že prodlužování neplánovaných odstávek jaderných bloků bylo hlavním impulsem pro snížení celoročního cíle na zisk EBITDA za minulý rok na 64 mld. Kč (původní cíl 70 mld. Kč). Nejedná se podstatné zpoždění a nemělo by mít velký dopad na hospodaření společnosti, ale jedná se již o několikáté odložení a to může na investory působit negativně.
Po privátní emisi dluhopisů v objemu 50 mil. EUR s kupónem 3měsíční EURIBOR plus 0,55 % ze dne 25. ledna 2016 stanovil ČEZ cenu dalším dvěma dvouletým emisím. Očekávané datum emise 15 mil. EUR je 9. února 2016 a datum emise 36 mil. EUR 5. února 2016. Obě privátní emise mají kupón 3 měsíční EURIBOR plus 0,55 % a jsou součástí Euro Medium Term Note programu. Připomeňme, že v listopadu loňského roku ČEZ splatil bondy v objemu 411,4 mil. USD z emise 700 mil. USD s kupónem 4,25 % splatné v r. 2022. Zprávu považujeme za neutrální.
ČEZ podá závaznou nabídku na německá aktiva Vattenfallu. Mělo by se jednat o 5 povrchových dolů a 4 hnědouhelné elektrárny. Možností je také koupit 10 vodních elektráren. Nicméně ČEZ bude požadovat od německé vlády garance předvídatelné, dlouhodobé regulace tohoto sektoru. Dokončení transakce by mohlo dojít v první polovině roku. V případě německé energetiky vnímáme hlavně rizika spojená s přechodem společnosti na obnovitelné zdroje a případné včasné zavírání konvenčních zdrojů výroby elektřiny. Bez znalostí detailů tendru hodnotíme nyní zprávu neutrálně.
J&T BANKA, privátní banka úspěšných:
Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.
Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.
Více informací na: www.jtbank.cz
Přečtěte si také
Poslední zprávy z rubriky Akcie v ČR:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- ČEZ - Akcie ČEZ aktuálně, kurzy Burza - akcie online
- Dividenda ČEZ - Dividenda Burza, Dividendy ČEZ 2020
- Kdo má dnes svátek?
- Podpora v nezaměstnanosti - máte nárok?
- Přídavky na děti - kdy máte nárok a kolik dostanete
- Výpočet důchodu - Jak vysoký budete mít důchod?
- ČEZ Prodej, a. s. - cena elektřiny, ceník elektřiny 2020
- ČEZ - graf kurzu akcie cz v roce 2020
- Akcie ČEZ - ČESKÉ ENERGETICKÉ ZÁVODY, aktuální vývoj cen, akcie-cz online
- Akcie ČEZ - ČESKÉ ENERGETICKÉ ZÁVODY, aktuální vývoj cen obchodů Burza, akcie-cz online
- Akcie ČEZ - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Akcie ČEZ - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení