Budou se ve Zlíně stavět nové byty? Pro koho jsou určeny městské byty? Magistrát připravuje zásadní dokument

Budou se ve Zlíně stavět nové byty? Pro koho jsou určeny městské byty? Magistrát připravuje zásadní dokument
Zlín – Kolik bytů zůstane v majetku města Zlína v příštích pěti letech? Kdo v nich bude bydlet? A za jakých podmínek? Na tyto a řadu dalších důležitých otázek odpoví nový dokument zaměřený na koncepci bydlení, který nechává zpracovat magistrát. Hotový bude do konce tohoto roku, po schválení radou města a zastupiteli bude představen také veřejnosti.
„Bydlení se dotýká každého občana, je jedním ze základních životních požadavků. Velmi dobře si to uvědomujeme, proto k bytové oblasti přistupujeme s maximální vážností. Je určitě dobrým rozhodnutím si zmapovat aktuální situaci a nastavit cíle, kterých chceme v nejbližších letech dosáhnout, právě s ohledem na potřeby a spokojenost obyvatel,“ konstatovala náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí bytová oblast ve Zlíně patří.
V současné době město Zlín vlastní cca 2 000 bytů, nejvíce se jich nachází ve velkokapacitních domech na sídlišti Jižní Svahy. Rozčleněny jsou na běžné byty, na byty určené pro mladé rodiny coby startovací bydlení a na byty pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Jen za minulý rok město investovalo do jejich oprav a modernizací finanční prostředky blížící se 58 milionům korun. Zvýšit počet bytů ve svém vlastnictví se město snaží jejich výstavbou, aktuálně hned ve třech lokalitách. Nejvíce, více než 20 bytů o velikosti 3+kk, jich vznikne v novostavbě v ulici Slanice.
Budoucí výstavba bytů bude součástí i připravovaného dokumentu, jenž dostal název Koncepce bydlení na území statutárního města Zlína na období let 2020 – 2025. „Budou v něm definovány možné plochy pro výstavbu bytových domů,“ potvrdil primátor Jiří Korec.
Zpracoval: Lukáš Fabián
Poslední zprávy z rubriky Z regionů:
Přečtěte si také:
Příbuzné stránky
- Žádost o příspěvek na bydlení: formulář, které dokumenty potřebujete
- Kdo má dnes svátek?
- Jaký je dnes mezinárodní den?
- Stravenky a mzda 2020 - Jsou pro vás stravenky výhodnější než zvýšení mzdy?
- Lék na koronavirus COVID-19, léčení nemocí spojených s koronavirem a stav vývoje léku na koronavirus
- Výpočet důchodu - Jak vysoký budete mít důchod?
- Daňová přiznání - daňový kalendář 2021, kdy a co je potřeba udělat?
- 2025 - Rok 2025. Co nového bude v roce 2025 ve financích?
- Měřítko - měřítko mapy. Co znamená měřítko na mapě a kolik kilometrů v reálu je jeden centimetr na mapě
- Nový občanský zákoník č. 89/2012 Sb.
- Volná místa region Zlín - Volná pracovní místa Zlín
- Nový stavební zákon
Prezentace
25.04.2025 Vyšší spoluúčast přinese zajímavé výhody u…
16.04.2025 5 Xiaomi telefonů, které jsou teď v Česku za…
16.04.2025 Jak investovat v době nejistoty?