Rodinná nábytkářská firma Wuders řešila v poslední době stále častěji exekuční příkazy od nespokojených zákazníků, kteří řadu měsíců marně čekali na dodání designového nábytku. Na podnik bratří Herkových se kvůli tomu více zaměřovala i Česká obchodní inspekce (ČOI). Problémy vyústily až do situace, kdy na sebe podnik na konci minulého týdne podal insolvenční návrh.

 | Předplatné HN+ je zcela bez reklam.
 | Předplatné HN+ je zcela bez reklam.

Podobný osud potkal na začátku března rovněž výrobce kožených batohů, tašek či kabelek Bagind. Značka už před rokem uzavřela své kamenné prodejny, ani to ale nepomohlo, a tak je od pondělí rovněž v insolvenci. Obě firmy dluží svým věřitelům v součtu přes 93 milionů korun. Část této sumy připadá i na podnikatele a spolumajitele obou firem Václava Staňka. Zakladatel zlínské obuvnické firmy Vasky do obou podniků „nalil“ miliony korun a pro HN nyní popisuje svou nepovedenou investorskou zkušenost.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jakou pozici měl Staněk v obou zkrachovalých firmách.
  • V čem byl rozdíl proti řízení Vasky.
  • Jaký bude osud Bagind a Wuders.
  • Čím vysvětlují podniky své problémy.
  • V jaké kondici je Staňkův obuvnický byznys.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.